Kamyczek w USG nerki - czy nie ma powodu do niepokoju?

Byłam dzisiaj u lekarza urologa, ponieważ w badaniu USG stwierdzono kielichy na lewej nerce oraz badanie moczu wykazało krwinki czerwone świeże aż od 10-12 . Dzisiaj lekarz zrobił ponowne USG i stwierdził, że jest kamyczek i nie ma powodu do dalszego leczenia. Czy lekarz źle mnie potraktował i skonsultować się z kimś innym czy naprawdę nie ma powodu do niepokoju?
Postępowanie zależy między innymi od wielkości kamienia, istotne jest zdiagnozowanie złych nawyków pacjenta prowadzących do kamicy. Na podstawie szczegółowo zebranych informacji można ustalić dalsze postępowanie leczniczo/zapobiegawcze.
Na razie proszę się nie niepokoić, a za jakiś czas powtórzyć USG.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi