Jakie są szanse że mogłam zajść w ciąże?

Mam 18 lat i ostatnio odbyłam swój pierwszy stosunek z mężczyzną. Trwał on max 10 sekund, ponieważ nie mieliśmy żadnego zabezpieczenia i stosunek nie zakończył się wytryskiem. W tym czasie nie miałam dni płodnych. Mniej więcej 30 minut przed stosunkiem miał miejsce wytrysk, ale nie w pochwie. Jakie są szanse że mogłam zajść w ciąże? Czy możliwe jest, żeby sperma z wcześniejszego wytrysku dostała się do pochwy?

Tak, istnieje taka możliwość choć jest nikła. Jeśli stosunek miał miejsce do kilku dni wstecz można zastosować antykoncepcję postkoitalną. Warto jednak pomyśleć nad rutynową antykoncepcją, która dałaby Pani komfort i bezpieczeństwo. Proszę umówić wizytę u ginekologa i porozmawiać o dostępnych metodach antykoncepcji.
Istnieje niewielkie ryzyko , ze doszło do zapłodnienia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi