Jakie są szanse że mogłam zajść w ciąże?

Mam 18 lat i ostatnio odbyłam swój pierwszy stosunek z mężczyzną. Trwał on max 10 sekund, ponieważ nie mieliśmy żadnego zabezpieczenia i stosunek nie zakończył się wytryskiem. W tym czasie nie miałam dni płodnych. Mniej więcej 30 minut przed stosunkiem miał miejsce wytrysk, ale nie w pochwie. Jakie są szanse że mogłam zajść w ciąże? Czy możliwe jest, żeby sperma z wcześniejszego wytrysku dostała się do pochwy?

Tak, istnieje taka możliwość choć jest nikła. Jeśli stosunek miał miejsce do kilku dni wstecz można zastosować antykoncepcję postkoitalną. Warto jednak pomyśleć nad rutynową antykoncepcją, która dałaby Pani komfort i bezpieczeństwo. Proszę umówić wizytę u ginekologa i porozmawiać o dostępnych metodach antykoncepcji.
Istnieje niewielkie ryzyko , ze doszło do zapłodnienia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi