Jakie objawy mogą dawać zerwane więzadła?

Kilka dni temu upadłam kolanem na siedzenie w autobusie. Poczułam tam trzaśnięcie i ogromny ból. Na drugi dzień pojechałam na pogotowie (mieszkam w Anglii), tam zrobiono mi prześwietlenie i stwierdzono, że kości są całe więc oni nie mogą nic więcej zrobić i mam czekać aż się zagoi. Niestety minął nieco ponad tydzień, a noga boli jeszcze bardziej, w nocy mnie strasznie rwie i czuję wtedy również ból w kostce (promieniujący). Nie mogę nogi zgiąć ani wyprostować, ciężko mi chodzić, nie mogę na nią stawać, bo boli. Na ból biorę leki, lecz to niezbyt pomaga. Nie wiem co mam z tym zrobić, na codzień chodzę w opasce uciskowej i o kulach, niestety mam wiele obowiązków i nie mogę leżeć przez kilka dni. Kolano jest opuchnięte i wrażliwe na dotyk po zewnętrznej stronie. Czy to mogą być zerwanie więzadła? 

W tej sytuacji konieczna jest wizyta u ortopedy, wykonanie kolejnych badań diagnostycznych, np. usg stawu kolanowego.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ortopeda we Wrocławiu Ortopeda w Katowicach Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Ortopeda w Gliwicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Ortopeda w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4539
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12265
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z