Jakie leki zastosować aby zniwelować stres?

Jestem kierownikiem lakierni w Wielkopolsce, pracuję po 12 godz. dziennie w ciągłym stresie. Potrzebuję jakiegoś leku, który w jakiś sposób pomoże mi ze stresem i który sprawi, że będę bardziej wyciszony. Jestem kierowcą, więc lek nie może zaburzać koncentracji. Dodam że tabletki ziołowe wypróbowałem wszystkie dostępne w aptece. Proszę o poradę jaki lek zastosować. 

Z Pana opisu wynika, że jest Pan przemęczony i wyczerpany psychicznie. Lek będzie działał doraźnie, nie rozwiąże Pana problemów. Leki dostępne bez recepty działają zazwyczaj po dłuższym okresie stosowania (min. 2 tygodnie, odsyłam do ulotki). Po leki na receptę proszę się zgłosić do psychiatry. Warto podjąć próbę szukania sposobów radzenia sobie ze stresem i odreagowywania go np. aktywnością fizyczną (sportem) oraz zadbać o właściwy odpoczynek.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychiatra w Warszawie Psychiatra we Wrocławiu Psychiatra w Poznaniu Psychiatra w Katowicach Psychiatra w Dąbrowie Górniczej Psychiatra w Bielsku-Białej Psychiatra w Krakowie Psychiatra w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi