Jakie leki zastosować aby zniwelować stres?

Jestem kierownikiem lakierni w Wielkopolsce, pracuję po 12 godz. dziennie w ciągłym stresie. Potrzebuję jakiegoś leku, który w jakiś sposób pomoże mi ze stresem i który sprawi, że będę bardziej wyciszony. Jestem kierowcą, więc lek nie może zaburzać koncentracji. Dodam że tabletki ziołowe wypróbowałem wszystkie dostępne w aptece. Proszę o poradę jaki lek zastosować. 

Z Pana opisu wynika, że jest Pan przemęczony i wyczerpany psychicznie. Lek będzie działał doraźnie, nie rozwiąże Pana problemów. Leki dostępne bez recepty działają zazwyczaj po dłuższym okresie stosowania (min. 2 tygodnie, odsyłam do ulotki). Po leki na receptę proszę się zgłosić do psychiatry. Warto podjąć próbę szukania sposobów radzenia sobie ze stresem i odreagowywania go np. aktywnością fizyczną (sportem) oraz zadbać o właściwy odpoczynek.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5969
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi