2023-05-03

Jakie działania podjąć, jeżeli od lat nie mogę pozbyć się trądziku?

Mam 33 lata i od 20 lat walczę z trądzikiem, przez ten czas przeszłam już kuracje antybiotykami, zmiany pielęgnacji cery, zabiegi kosmetyczne, próbowałam też diet, były suplementacje witamin (wszystko w konsultacji z lekarzem i kosmetologiem), badania krwi w normie (hormony tarczycy, próby wątrobowe, profil lipidowy). W ostatnich 2 latach krosty i pryszcze pojawiają się na brodzie, w okolicy ust i nosa, czasami na czole. Do tego doszły duże brązowe przebarwienia na czole i na brodzie. Czy ktoś może mi doradzić co zrobić, gdzie się udać bądź jakie badania wykonać? Z dnia na dzień psychicznie czuję się coraz gorzej. Pomimo wieku stan mojej cery jest okropny. A poświęcam naprawdę dużo czasu, energii i pieniędzy na to. Po roku lub 2 każdy kolejny dermatolog rozkłada ręce. Co robić?

Jest wiele metod walki z trądzikiem. Należy zgłosić się do dermatologa, który zajmuje się tym problemem.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Choroby skóry w Katowicach Trądzik w Gliwicach Dermatolog w Katowicach Trądzik w Katowicach Choroby skóry w Warszawie Dermatolog w Warszawie Choroby skóry w Dąbrowie Górniczej Trądzik w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie