Jakie działania można podjąć po wykryciu torbieli na jajniku?

W USG ginekologicznym przez powłoki brzuszne wykryto mi torbiel w lewym jajniku. Torbiel jest o wymiarach 43X20mm. Co można zrobić z taką torbielą?

Wskazana konsultacja ginekologiczna, z badaniem ginekologicznym i usg ginekologicznym przezpochwowym, po nich zapadną dalsze decyzje.
Jeśli torbiel daje dolegliwości wskazana może być interwencja chirurgiczna. W przeciwnym razie pomocne może być leczenie farmakologiczne i obserwacja. Część torbieli pęka i wchłania się samoistnie. Proszę pozostać pod opieką ginekologa.
Proszę skontaktować się z ginekologiem.
To zależy od wielu czynników,torbiele w okresie miesiączkowania obserwuje się ,po menopauzie zazwyczaj usuwa się operacyjnie.Prosze zgłosić się do ginekologa.
Należy zgłosić się do ginekologa na badania przezpochwowe i dokładnie ją ocenić (tak będzie lepiej widoczna)
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi