Jakie działania można podjąć po wykryciu torbieli na jajniku?

W USG ginekologicznym przez powłoki brzuszne wykryto mi torbiel w lewym jajniku. Torbiel jest o wymiarach 43X20mm. Co można zrobić z taką torbielą?

Wskazana konsultacja ginekologiczna, z badaniem ginekologicznym i usg ginekologicznym przezpochwowym, po nich zapadną dalsze decyzje.
Jeśli torbiel daje dolegliwości wskazana może być interwencja chirurgiczna. W przeciwnym razie pomocne może być leczenie farmakologiczne i obserwacja. Część torbieli pęka i wchłania się samoistnie. Proszę pozostać pod opieką ginekologa.
Proszę skontaktować się z ginekologiem.
To zależy od wielu czynników,torbiele w okresie miesiączkowania obserwuje się ,po menopauzie zazwyczaj usuwa się operacyjnie.Prosze zgłosić się do ginekologa.
Należy zgłosić się do ginekologa na badania przezpochwowe i dokładnie ją ocenić (tak będzie lepiej widoczna)
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi