Jakie dodatkowe sposoby antykoncepcji?

Mój chłopak panicznie boi się "wpadki" i uważa, że zastosowanie prezerwatywy nie jest wystarczające, a niestety stosowanie przeze mnie antykoncepcji jest niemożliwe. Oczywiście mam kalendarzyk gdzie wszystko regularnie zapisuję, ale poszukuję dodatkowych sposobów, by się zabezpieczyć. Czy badanie śliny za pomocą mikroskopu owulacyjnego mogłoby dawać jakieś zabezpieczenie? Albo wizyta u lekarza i wykonanie USG, po którym można by określić wielkość pęcherzyka Graffa, czy doszło już do jego pęknięcia i w zależności od wyniku określenie dnia stosunku dałoby jakąś szansę na większe zabezpieczenie? Albo czy są jeszcze jakieś inne metody, by zmniejszyć szanse na zajście w ciąże? Czy ewentualnie istnieją tabletki antykoncepcyjne, których nie trzeba zażywać codziennie?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1801
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi