Jakie dodatkowe sposoby antykoncepcji?

Mój chłopak panicznie boi się "wpadki" i uważa, że zastosowanie prezerwatywy nie jest wystarczające, a niestety stosowanie przeze mnie antykoncepcji jest niemożliwe. Oczywiście mam kalendarzyk gdzie wszystko regularnie zapisuję, ale poszukuję dodatkowych sposobów, by się zabezpieczyć. Czy badanie śliny za pomocą mikroskopu owulacyjnego mogłoby dawać jakieś zabezpieczenie? Albo wizyta u lekarza i wykonanie USG, po którym można by określić wielkość pęcherzyka Graffa, czy doszło już do jego pęknięcia i w zależności od wyniku określenie dnia stosunku dałoby jakąś szansę na większe zabezpieczenie? Albo czy są jeszcze jakieś inne metody, by zmniejszyć szanse na zajście w ciąże? Czy ewentualnie istnieją tabletki antykoncepcyjne, których nie trzeba zażywać codziennie?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi