Jakie badania zrobić przy nieregularnej miesiączce?

Mam 31 lat, nigdy nie rodziłam. Przez 10 lat przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne, które lekarz ginekolog przypisał mi z powodu nieregularnych miesiączek i hirsutyzmu. Zlecił mi badanie TSH i testosteronu, gdzie wynik wyszedł ponad normę. W międzyczasie została zdiagnozowana u mnie niedoczynność tarczycy. Minęło pół roku, jak nie przyjmuje tabletek antykoncepcyjnych, pojawiło mi się tylko jedno krwawienie z powodu odstawienia i od tej pory już nie dostałam okresu. Od tygodnia mam plamienia, raz większe, raz mniejsze. Jakie muszę wykonać badania, żeby odkryć przyczynę nadal nieregularnego okresu? Czy jeżeli to jest zespół policystycznych jajników to znowu będę musiała przyjmować leki antykoncepcyjne? Dodam, że przed przyjmowaniem tabletek zaczęłam przybierać na wadze i ważyłam 75 kg, a do tej pory nabawiłam się poważnej otyłości, ważę 118 kg.

Wskazana konsultacja i opieka ginekologa-endokrynologa, który usystematyzuje diagnostykę i leczenie.
Wymaga Pani szczegółowej diagnostyki poprowadzonej przez ginekologa z doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu endokrynologicznych i metabolicznych przyczyn zaburzeń miesiączkowania, w tym diagnostyki zespołu policystycznych jajników. Nie da się tej diagnostyki poprowadzić zdalnie w sposób rzetelny. Proszę umówić wizytę w gabinecie.
należy wykonać badania hormonalne m.in. estradiol i progesteron.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5028
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z