Jakie badania wykonać przez założeniem implantu antykoncepcyjnego?

Chciałabym założyć implant ginekologiczny, jednak nigdzie nie mogę znaleźć wytycznych dotyczących tego jakie badania mam wykonać przed założeniem. Byłabym wdzięczna za odpowiedź z wyszczególnieniem poszczególnych badań. 

należy wykonać badania APTT, INR, estradiol i progesteron.
Odpowiednia diagnostyka powinna opierać się na szczegółowym wywiadzie ginekologicznym. Proszę umówić konsultację i omówić z lekarzem ewentualne wcześniejsze czy towarzyszące choroby. Wizyta taka dodatkowo pomoże w omówieniu ewentualnych wskazań i przeciwwskazań do zastosowania tej lub innej metody antykoncepcji, gdyż każda z dostępnych metod ma zarówno swoje wady jak i zalety.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3559
Pytań zadanych
przez pacjentów
8524
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi