Jakie badania wykonać przed operacją usunięcia macicy?

Jestem przed operacją usunięcia macicy. Chciałabym się dowiedzieć jakie badania muszę wykonać przed tym zabiegiem. Czy muszę równiez wykonać badanie TK, MR przed zabiegiem?

Dobór badań obrazowych oraz dodatkowych badań będzie zależał zarówno od przyczyny zabiegu jak i od sposobu jego wykonania. Proszę skontaktować się z lekarzem kierującym Panią do operacji i z lekarzem, który będzie zabieg wykonywał w celu rozplanowania odpowiedniej diagnostyki.
Jest Pani zdiagnozowana, dlatego lekarz prowadzący decyduje jakie badania przed zabiegiem powinna Pani wykonać.
Wyczerpujące informacje uzyska Pani w placówce przeprowadzającej zabieg.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi