Jakie badania warto wykonywać stosując antykoncepcję?

Stosuję antykoncepcję doustną (Harmonet). Jakie badania warto wykonać w trakcie jej stosowania?

Można rozważyć ocenę lipidogramu (cholesterol całkowity, trójglicerydy, LDL i HDL), ocenę funkcji wątroby (AspAT, AlAT, GGTP, LDH), koaulogram (fibrynogen, APTT, PT, INR), okresowo warto kontrolować również stężenie glukozy we krwi i morfologię.
Proszę jednak omówić z lekarzem prowadzącym Pani leczenie które z tych badań wykonać i czy rozszerzyć, bądź zawęzić panel wykonywanych badań.
Proszę w tej sprawie skontaktować się z lekarzem, który wypisał Pani antykoncepcję.
Lipidogram, enzymy wątrobowe i koagulogram
Główne badania to : próby wątrobowe, D-Dimery, CRP
W zależności od czynników ryzyka kontroluje to lekarz prowadzący.
W zależności od czynników ryzyka kontroluje to lekarz prowadzący.
estradiol, aptt, inr, fsh, lh

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi