Jakie badania można wykonać dodatkowo, aby zdiagnozować powód osłabienia i powracających plam na języku?

Od około dwóch miesięcy zmagam się z osłabieniem odporności, miewam nawracające zapalenia górnych dróg oddechowych. Od roku zauważyłam nawracające zmiany na języku wyglądające jak język geograficzny. Wykonałam badania i jedynie w morfologii zauważyłam wzrost MCH. Znajoma pielęgniarka zasugerowała, że może to być spowodowane brakiem witaminy B12, którą zaczęłam przyjmować wraz z innymi witaminami i faktycznie zauważyłam, że plamy z języka zniknęły, a ja czuję się lepiej. Jednak przy pominięciu tabletek witaminowych widzę, że zmiany powracają tak samo jak infekcje. Do tego zauważyłam nawracającą suchość skóry i osłabienie. Jakie badania mogłabym wykonać, aby dowiedzieć się co się dzieje z organizmem? Lekarz rodzinny stwierdził, że języka geograficznego się nie leczy, wzrost MCH jest minimalny, więc nie kopałby w tym dalej, a witaminy mam nadal przyjmować.

Wskazane jest poszerzenie diagnostyki lab. (m.in. o testy tarczycowe), ale przede wszystkim konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu, aby można było tę diagnostykę ukierunkować (np.ustalić wskazania do diagnostyki obrazowej).
Zalecana konsultacja lekarska celem zebrania szczegółowego wywiadu i zlecenia odpowiednich badań.
Wskazane jest pogłębienie diagnostyki, aby ustalić jej zakres i kierunek należy zebrać dokładne informacje.
Zapraszam na konsultację - zlecimy dodatkowe badania, poszerzymy wywiad - pozdrawiam specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
zalecam poszerzenie diagnostyki m.in. TSH, usg tarczycy,
Zalecana konsultacja lekarska celem zebrania szczegółowego wywiadu i zlecenia odpowiednich badań.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9968
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi