Jaki powód pieczenia i swędzenia w pochwie?

Od listopada czuje pieczenie w pochwie, taki dyskomfort i straszne swędzenie. Lekarz nie widział infekcji ani grzybicy - zrobiłam badania biocenoze i posiew. Biocenoza II/III ale w obu wyszło, że mam mało pałeczek kwasu mlekowego, a dokładnie pojedyncze do 10 wpw, czy wlasnie to może być powodem pieczenia i swędzenia?

Niewielka ilość bakterii kwasu mlekowego nie jest przyczyną dolegliwości, a sugerować może inną przewlekłą infekcję. Proszę rozważyć powtórne pobranie wymazu w kierunku infekcji grzybiczych lub celowaną diagnostykę mikrobiologiczną w kierunku chlamydii, ureaplasmy, mykoplasmy.
Może to wskazywać na przewlekłą infekcję. Proszę rozważyć powtórne pobranie wymazu w kierunku infekcji grzybiczych lub celowaną diagnostykę mikrobiologiczną w kierunku chlamydii, ureaplasmy, mykoplasmy.
tak, należy uzupełnić prawidłową florę bakteryjną, zalecam stosowanie preparatu trivagin 2x1 kapsułka doustnie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi