Jaki powód pieczenia i swędzenia w pochwie?

Od listopada czuje pieczenie w pochwie, taki dyskomfort i straszne swędzenie. Lekarz nie widział infekcji ani grzybicy - zrobiłam badania biocenoze i posiew. Biocenoza II/III ale w obu wyszło, że mam mało pałeczek kwasu mlekowego, a dokładnie pojedyncze do 10 wpw, czy wlasnie to może być powodem pieczenia i swędzenia?

Niewielka ilość bakterii kwasu mlekowego nie jest przyczyną dolegliwości, a sugerować może inną przewlekłą infekcję. Proszę rozważyć powtórne pobranie wymazu w kierunku infekcji grzybiczych lub celowaną diagnostykę mikrobiologiczną w kierunku chlamydii, ureaplasmy, mykoplasmy.
Może to wskazywać na przewlekłą infekcję. Proszę rozważyć powtórne pobranie wymazu w kierunku infekcji grzybiczych lub celowaną diagnostykę mikrobiologiczną w kierunku chlamydii, ureaplasmy, mykoplasmy.
tak, należy uzupełnić prawidłową florę bakteryjną, zalecam stosowanie preparatu trivagin 2x1 kapsułka doustnie
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi