Jaki może być powód przytycia i braku miesiączki u dziecka?

Moja 13-letnia córka nie ma okresu już od 5 miesięcy (nie jest w ciąży). Od tego czasu przytyła 6 kg nie wiadomo dlaczego, ponieważ je cały czas tak samo, a nawet trochę mniej, ponieważ się podłamała jej przyrostem wagi, chociaż czuje, że mogłaby non stop jeść. Poziom hormonów jak prolaktyna, progesteron, testosteron, tsh, ft3, ft4 - wszystko w normie. Miała robione USG miednicy i również wszystko w normie. Badania, jak cukier, B12, vit d są w normie. Byłam już u wielu lekarzy i każdy rozkłada ręce.

W pierwszych latach od rozpoczęcia miesiączkowania często pojawiają się nieregularności, które nie zawsze mają uchwytną przyczynę. Proszę jednak umówić wizytę do ginekologa zajmującego się ginekologią wieku rozwojowego bądź endokrynologa dziecięcego celem wykluczenia innych przyczyn wpływających na rytm miesiączek.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1792
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi