Jaki może być powód przytycia i braku miesiączki u dziecka?

Moja 13-letnia córka nie ma okresu już od 5 miesięcy (nie jest w ciąży). Od tego czasu przytyła 6 kg nie wiadomo dlaczego, ponieważ je cały czas tak samo, a nawet trochę mniej, ponieważ się podłamała jej przyrostem wagi, chociaż czuje, że mogłaby non stop jeść. Poziom hormonów jak prolaktyna, progesteron, testosteron, tsh, ft3, ft4 - wszystko w normie. Miała robione USG miednicy i również wszystko w normie. Badania, jak cukier, B12, vit d są w normie. Byłam już u wielu lekarzy i każdy rozkłada ręce.

W pierwszych latach od rozpoczęcia miesiączkowania często pojawiają się nieregularności, które nie zawsze mają uchwytną przyczynę. Proszę jednak umówić wizytę do ginekologa zajmującego się ginekologią wieku rozwojowego bądź endokrynologa dziecięcego celem wykluczenia innych przyczyn wpływających na rytm miesiączek.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi