Jaki lekarz pomoże mi ukierunkować leczenie i diagnostykę w związku z uczuciem pieczenia, ucisku i kłucia za mostkiem?

Od 3 miesięcy odczuwam silne pieczenie, ucisk oraz kłucie za górnym odcinkiem mostka (nie między piersiami, tylko ok. 3 cm wyżej). Do tego pojawiają się duszności, wrażenie utrudnionego oddychania oraz ucisku w gardle jakby zaraz miało mi się zachcieć kaszleć. Ból jest niezależny od pory dnia (dokucza także nocą), od posiłków, stresu oraz ruchu (tylko czasem nasila się podczas ruchu lub pochylania do przodu). Nie ma kaszlu, nie ma odksztuszania, nie ma świstów. Czasami dolegliwości przechodzą na około tydzień, a potem znów się pojawiają. Byłam u 2 endokrynologów, którzy wykonali USG tarczycy i wykluczyli problemy z tarczycą na podstawie wyników badań (TSH, Ft3, FT4, antyTPO i antyTG). Byłam również u kardiologa, który wykluczył problemy z sercem na podstawie dwukrotnie wykonanego EKG i echa serca. Konsultowałam się również z dwoma pulmonologami, którzy wykonali spirometrię, spirometrię odwróconą oraz kolejne EKG, osłuchali mnie, wykonali pomiar saturacji-oni z kolei nie stwierdzili przyczyn po stronie układu oddechowego. Pojechałam również na SOR, gdzie wykonano RTG klatki piersiowej, EKG, morfologie, markery sercowe, pomiar saturacji. Wszystkie badania wyszły prawidłowo, a ja wciąż odczuwam pieczenie za mostkiem. Trzech internistów u których również byłam nakierowało mnie na refluks żołądkowo-przełykowy. Przepisano mi leki, które nie pomogły. Do jakiego jeszcze lekarza mogłabym się udać i jak ukierunkować diagnostykę?

Przy tak prezentowanych dolegliwościach wyklucza się m.in. tło kardiologiczne, pulmonologiczne, endokrynologiczne, gastrologiczne. Większość diagnostyki, wg Pani opisu, była wykonana. Proponowałabym jednak, jeśli nie było dotychczas tego badania przeprowadzonego - endoskopię oraz konsultację laryngologiczną. Po ich wykonaniu powinny zapaść dalsze decyzje diagnostyczne bądź terapeutyczne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi