Jaka może być przyczyna przewlekłego kaszlu, kataru oraz nieprzyjemnego posmaku w ustach?

Jaka może być przyczyna: przewlekły kaszel z żółtozielonkawą gęstą wydzieliną (trwa to od miesięcy), do tego lekki katar, często zatkany nos (używany jest np. Xyrolin a także Nasonex na stwierdzony przez lekarza kiedyś "nieżyt nosa"), ostatnio także nieprzyjemny posmak w ustach. Czy to bakteryjne lub grzybicze zakażenie czy jaki może być powód powyższych problemów? Do jakiego specjalisty najlepiej się udać jakie badania wykonać?
Z opisanych objawów można wnioskować, iż jest to infekcja bakteryjna z ewentualną koinfekcją grzybiczą. Najlepiej skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub internistą, który przepisze odpowiednie leki na receptę i ewentualnie zleci dodatakowe badania.
Tak, zakażenia bakteryjne i/lub grzybicze mogą dawać takie objawy. Konieczny kontakt z lekarzem w celu ustalenia terapii.
Zapalenie zatok może dawać takie objawy, wskazane dozatokowe podanie leków kontakt z lekarzem rodzinnym, laryngologiem.
Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi