Jaka może być przyczyna przewlekłego kaszlu, kataru oraz nieprzyjemnego posmaku w ustach?

Jaka może być przyczyna: przewlekły kaszel z żółtozielonkawą gęstą wydzieliną (trwa to od miesięcy), do tego lekki katar, często zatkany nos (używany jest np. Xyrolin a także Nasonex na stwierdzony przez lekarza kiedyś "nieżyt nosa"), ostatnio także nieprzyjemny posmak w ustach. Czy to bakteryjne lub grzybicze zakażenie czy jaki może być powód powyższych problemów? Do jakiego specjalisty najlepiej się udać jakie badania wykonać?
Z opisanych objawów można wnioskować, iż jest to infekcja bakteryjna z ewentualną koinfekcją grzybiczą. Najlepiej skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub internistą, który przepisze odpowiednie leki na receptę i ewentualnie zleci dodatakowe badania.
Tak, zakażenia bakteryjne i/lub grzybicze mogą dawać takie objawy. Konieczny kontakt z lekarzem w celu ustalenia terapii.
Zapalenie zatok może dawać takie objawy, wskazane dozatokowe podanie leków kontakt z lekarzem rodzinnym, laryngologiem.
Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi