Jaka może być przyczyną powiększonego węzła chłonnego od kilku lat?

Od kilku lat (3-4 lata) mam powiększony węzeł chłonny w kącie żuchwy pod uchem z lewej strony (jest twardy ale nie przytwierdzony do skory, nie potrafię ocenić czy jest przesuwalny, ani dokładniej wielkości, wyczuwam go palcami jednakże nie widać go nawet gdy odchyle głowę po prostu jest wyczuwalny  palcami), od stycznia mam też stan podgorączkowy (37,1) nie podwyższa się ani nie zmniejsza. Myślałam, że to od dolnej ósemki ponieważ była zatrzymana w dziąsła i rosła w bok poziomo naciskając na 7, usunęłam ja ale wszystko trwa dalej, dodam jeszcze ze mam również górne 8 (które rosną normalnie, ale bardziej pod kątem w stronę policzka) oraz dolna ósemkę z prawej strony również zatrzymaną. Choruje również na refluks. Czy mam się obawiać nowotworu? Strasznie się boje, z refluksem zmagam się już kilka lat i zanim została postawiona diagnoza, nabawiłam się nerwicy. Strasznie panikuje i wymyślam sobie różne choroby. Praktycznie co miesiąc robię badania, morfologia z rozmazem ob i Crp i wszystkie badania są w porządku. Co to może być ? Proszę o pomoc. ​​​​​​​Zapomniałam również dodać, ze węzeł ten przy dotyku boli, ale również sam z siebie daje bolące oznaki co jakiś czas. Miałam również robiona tomografię głowy z angio i kontrastem w maju tego roku (ponieważ źrenice różnią mi się wielkością raz jedna jest większa raz druga), ale wszystko wyszło dobrze.
Należałoby skonsultować z lekarzem rodzinnym wyniki badań jakie Pani do tej pory wykonywała, zebrać dane na temat dolegliwości dyspeptycznych, leków zażywanych, zastanowić się nad zasadnością gastroskopii, zebrać wywiad rodzinny, czynniki etiologiczne, co do węzła-pogłębić wywiad i zastanowić się nad konsultacją chirurgiczną.
Konieczne wykonanie usg i na jego podstawie będzie włączana dalsza diagnostyka.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi