Jak zwalczyć zmęczenie / osłabienie po przejściu covid?

Zachorowałam na covid, (25.11.) który potwierdzono testem 29.11. Miałam gorączkę, bardzo mocny kaszel i osłabienie. Ścięło mnie z nóg. Gorączka ustąpiła, ale cały czas utrzymuje się temperatura 35,4 - 36,0, kaszel trochę mniejszy, gardłowy i to osłabienie, które niestety się utrzymuje. Rano mogę wstać i trochę pochodzić, po południu jest koszmar, schody to przeszkoda. W sumie jem, piję, ale zmęczenie daje się we znaki. Co robić, jak postępować?
Dobrze byłoby śledzić badania monitorujące przebieg zdrowienia i w oparciu o wyniki ustalić tok postępowania.
Proces zdrowienia po przebytej chorobie COVID-19 jest długotrwały. Opisane przez Panią objawy mogą się utrzymywać jeszcze przez pewien czas. W przypadku braku jakiejkolwiek poprawy w ciągu najbliższych tygodni, proszę się skontaktować z lekarzem, gdyż może się okazać, że wystąpił u Pani tzw. zespół pocovidowy.
W mojej opinii należy skontaktować się ze swoim lekarzem aby właściwie kontrolować proces zdrowienia po COVID 19.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi