Jak zwalczyć zmęczenie / osłabienie po przejściu covid?

Zachorowałam na covid, (25.11.) który potwierdzono testem 29.11. Miałam gorączkę, bardzo mocny kaszel i osłabienie. Ścięło mnie z nóg. Gorączka ustąpiła, ale cały czas utrzymuje się temperatura 35,4 - 36,0, kaszel trochę mniejszy, gardłowy i to osłabienie, które niestety się utrzymuje. Rano mogę wstać i trochę pochodzić, po południu jest koszmar, schody to przeszkoda. W sumie jem, piję, ale zmęczenie daje się we znaki. Co robić, jak postępować?
Dobrze byłoby śledzić badania monitorujące przebieg zdrowienia i w oparciu o wyniki ustalić tok postępowania.
Proces zdrowienia po przebytej chorobie COVID-19 jest długotrwały. Opisane przez Panią objawy mogą się utrzymywać jeszcze przez pewien czas. W przypadku braku jakiejkolwiek poprawy w ciągu najbliższych tygodni, proszę się skontaktować z lekarzem, gdyż może się okazać, że wystąpił u Pani tzw. zespół pocovidowy.
W mojej opinii należy skontaktować się ze swoim lekarzem aby właściwie kontrolować proces zdrowienia po COVID 19.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi