Jak zwalczyć hemoroidy zewnętrzne?

Tworzą mi się hemoroidy zewnętrzne. Nie biorę żadnych leków. Jak mogę je zwalczyć? Piecze i swędzi mnie odbyt, mam pęcherzyk wyczuwalny palcami.

Proszę udać się na wizytę do proktologa.
Leczenie nie jest proste , nie wystarczy stosowanie leków. Trzeba znaleźć błędy, zwrócić uwagę na zachowania, przyzwyczajenia.
są odpowiednie maści
Proponuję wizytę u proktologia i dietę bogatoresztkową, regularny ruch i cwiczenia
Proponuję wizytę u proktologia i dietę bogatoresztkową, regularny ruch i cwiczenia
Należy zgłosić się do chirurga, można to tylko zaleczyć , dolegliwości nawracają.
Należy zgłosić się do chirurga / proktologa.
Wskazane włączenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego oraz postępowanie niefarmakologiczne w celu zapobieganie zaparciom.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2809
Pytań zadanych
przez pacjentów
7017
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi