Jak zadbać o zdrowie ogólne?

Jak można zadbać o zdrowie? Czy można wykonywać jakieś ćwiczenia, medytacje lub ewentualnie co innego można robić?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie w kilku zdaniach. Najważniejsze jednak to przestrzeganie tych zasad: stosowanie prawidłowej diety (dieta bogata w błonnik zawarty w warzywach i owocach, spożywanie produktów zawierających nienasycone kwasy tłuszczowe z unikaniem tłuszczów trans, zmniejszenie ilości spożywanych cukrów prostych, soli, czerwonego mięsa), regularna aktywność fizyczna (minimum 30 minut dziennie), unikanie spożywania alkoholu oraz nie palenie papierosów, prawidłowe nawodnienie organizmu (min. 1,5 l wody dziennie), prawidłowa ilość snu, stosowanie ochrony przeciwsłonecznej w przypadku ekspozycji skóry na słońce. Przestrzeganie tych zasad znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób i zwiększa szanse na dłuższe życie.
Zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna, witamina D3
Aktywność fizyczna, dieta, badania profilaktyczne co pół roku.
Ważne jest regularne wykonywanie profilaktycznych badań skonsultowanych z lekarzem, reagularna aktywność fizyczna zgodna z mozliwościami i preferencjami, dostosowana dieta, dbanie o stan psychiczny, jakość realacji, jakość snu, odpoczynek. Natomiast odpowiedź na pytanie nie wydaje się oczywista nie znając indywidualnej sytuacji.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Warszawie Internista w Gliwicach Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi