Jak wyleczyć fetor kału z ust (gardła)?

Jak leczyć fetor kału z ust (gardła)? Od dłuższego czasu bardzo mi śmierdzi z ust odchodami (kałem), po stronie zębów dentysta nie widzi problemu, laryngolog też nie, gastrolog też nic nie znalazł. Dbam o higienę, myję zęby, nitkuję, używam irygatora, płuczę jamę ustną i gardło, jakiś czas temu bardzo się ten fetor nasilił. Proszę o jakąś wskazówkę co mogę jeszcze zrobić, jakie badanie wykonać, czy istnieje jakieś badanie, które wykrywa bakterie albo inne dziadostwo z wymazu z gardła? Gdzie mam iść na takie badanie?

Ważne jest, czy ew. przyczyny laryngologiczne i gastrologiczne były wykluczone po wykonaniu badań diagnostycznych (ocena zatok, migdałków, gastroskopia, kolonoskopia); poza tym powinny być wykonane badania laboratoryjne, a w przypadku podejrzenia zakażenia-bad.mikrobiologiczne.
należy poszerzyć diagnostykę - gastroskopia, usg jamy brzusznej oraz wykonac badania laboratoryjne.
zalecam wizytę u gastroenterologa i poszerzenie diagnostyki. dieta lekkostrawna
proszę ewentualnie wykonać test w kierunku Helicobacter Pylori.
wskazana jest konsultacja z lekarzem gastroenterologiem, wykonanie gastroskopii, dieta lekkostrawna

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi