Jak wykryć obecność Closstridium difficile?

Moja przyjaciółka przechodzi właśnie infekcję Closstridium difficile. Czy mogłem się od niej zarazić tą bakterią? Jeśli tak, to jak wykryć jej obecność?

Oczywiście, mógł się Pan zarazić. Rozpoznanie wstępne można postawić na podstawie Pańskich objawów, rozstrzygające będzie wykonanie testu na obecność w kale antygenu GDH oraz toksyny A i B.
należy zrobić badanie na obecność antygenu GDH w kale i toksyny A i B. Należy wykonac również badania laboratoryjne z krwi
Należy wykonać dodatkowe badania
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi