Jak stosować plastry antykoncepcyjne i kiedy je naklejać?

Zostały mi przepisane plastry antykoncepcyjne. Naklejam je przez 3 tygodnie i 4 tydzień to tydzień przerwy. Czy w czwartym tygodniu nakleić dopiero plaster po 7 dniach? Czy w momencie kiedy pojawi się krwawienie z odstawienia? A jeżeli takie się nie pojawi to kiedy nakleić plaster w czwartym tygodniu?

W zależności od zastosowanego preparatu schemat może się nieznacznie różnić, ale jeśli zalecono trzy tygodnie stosowania plastrów, a następnie tydzień przerwy to po upływie nie więcej niż siedmiu dni od czasu usunięcia ostatniego plastra należy nakleić kolejny. Nie będzie to zależało od rytmu krwawień.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi