Jak stosować plastry antykoncepcyjne?

Stosuje plastry antykoncepcyjne. Plaster naklejalam zawsze w czwartek późnym wieczorem. W tym miesiącu pomyliłam dni i przypadkiem nakleiłam w środę wieczorem. Czy następny plaster mam nakleić w czwartek jak wcześniej czy zmieni się dzień na klejenia plastra na środę? I czy w przypadku kiedy plaster został naklejony dzień wcześniej przesunięciu ulegnie także dzień krwawienia?

Pojedynczy plaster nie powinien być stosowany dłużej niż tydzień stąd kolejny należy nakleić nie później niż po tygodniu - w środę. Tak, przesunie to dzień wystąpienia krwawienia. W razie konieczności modyfikacji schematu stosowania tej metody antykoncepcji najlepiej skonsultować się z ginekologiem podczas porady stacjonarnej lub zdalnej.
Proszę skonsultować się z lekarzem, który przepisał antykoncepcję.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10832
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi