Jak poradzić sobie z hemoroidami?

Od miesiąca mam problem z hemoroidami. Cały czas nawracają. Wydaje mi się, że już jest okej i za chwilę 2 dni problem z wypróżnieniem i są z powrotem. Ostatnio otrzymałam maść Posterisan H i tabetki ircolon. Jednak minął tydzień, było lepiej, a dziś drugi dzień zaparcie i znów są na wierzchu. Jak to uregulować, co można jeszcze stosować? Do proktologa jestem zapisana, ale dopiero za kilka miesięcy...

Dostępnych bez recepty jest kilka rodzajów czopków i maści przyspieszających proces gojenia, zmniejszających stan zapalny i działających przeciwbólowo. W przypadku jednak, gdy problem często nawraca należy zgłosić się do lekarza, który wykona zabieg gumkowania.
Właściwe leczenie to nie tylko leki , ale cały system czynności i zachowań konieczna konsultacja z lekarzem rodzinnym, proktologiem.
Wskazane jest bezwzględne zapobieganie zaparciom oraz wdrożenie zmian stylu życia. W ostrym stanie- bólu, świadu, krwawienia wskazane będzie leczenie farmakologiczne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi