Jak poradzić sobie z hemoroidami?

Od miesiąca mam problem z hemoroidami. Cały czas nawracają. Wydaje mi się, że już jest okej i za chwilę 2 dni problem z wypróżnieniem i są z powrotem. Ostatnio otrzymałam maść Posterisan H i tabetki ircolon. Jednak minął tydzień, było lepiej, a dziś drugi dzień zaparcie i znów są na wierzchu. Jak to uregulować, co można jeszcze stosować? Do proktologa jestem zapisana, ale dopiero za kilka miesięcy...

Dostępnych bez recepty jest kilka rodzajów czopków i maści przyspieszających proces gojenia, zmniejszających stan zapalny i działających przeciwbólowo. W przypadku jednak, gdy problem często nawraca należy zgłosić się do lekarza, który wykona zabieg gumkowania.
Właściwe leczenie to nie tylko leki , ale cały system czynności i zachowań konieczna konsultacja z lekarzem rodzinnym, proktologiem.
Wskazane jest bezwzględne zapobieganie zaparciom oraz wdrożenie zmian stylu życia. W ostrym stanie- bólu, świadu, krwawienia wskazane będzie leczenie farmakologiczne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi