Jak pomóc osobie z wysokim ciśnieniem tętniczym?

Wynik pomiaru ciśnienia 235/130 co robić? Jak szybko pomóc?

Należy pilnie zgłosić się na wizytę do lekarza.
Ciśnienie 235/130 to wskazanie do wizyty na SOR i obniżenie ciśnienia lekami dożylnymi, których nie wykona lekarz rodzinny. Po opanowaniu skoku ciśnienia na 99% będzie potrzeba włączenia leku nadciśnieniowego na stałe.
W pierwszej kolejności proszę wynik zweryfikować, a jeśli kolejne pomiary są podobne proszę natychmiast zgłosić się do lekarza, najlepiej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lub jeśli towarzyszą temu inne dolegliwości wezwać pogotowie ratunkowe.
Zalecana pilna wizyta na SOR.
Natychmiast zgłosić się na najbliższy SOR
Konieczna interwencja lekami dożylnym w warunkach szpitalnych na SOR a następnie ustawienie leczenia nadciśnienia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi