Jak pomóc 3-miesięcznemu dziecku z stwierdzonym refluksem?

Mam problem z moim prawie 3-miesięcznym dzieckiem. Piersią karmiłam 2 tygodnie, przez zbyt małą ilość pokarmu przeszliśmy na mleko modyfikowane, po dość krótkim czasie zauważyłam, że dziecko zwraca pokarm (to nie było ulewanie) i za chwilę znowu jest głodne. Pediatra kazał przejść na inny rodzaj mleka, sprawa na chwilę ustąpiła i od tygodnia zmagamy się z tym samym, dodatkowo dziecko ciągle płacze, ma problem z jedzeniem. Zgodnie z zaleceniem lekarza kupiłam zagęszczacz do mleka, niestety to nie pomogło, bo dziecko nie chce tego jeść. Diagnoza jaką usłyszałam to refluks. Co dalej? Jak pomóc dziecku? Podobno również przez refluks dziecko nie podnosi głowy tylko zadziera ręce do tyłu, gdy leży na brzuszku.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi