Jak mogę uzyskać dokument z informacją, że jestem ozdrowieńcem?

Jak otrzymać dokument "ozdrowieńca", jeśli badanie potwierdzające zakażenie koronawirusem wykonano we własnym zakresie i nie weszło w system? Poziom przeciwciał jest stosunkowo wysoki, po 2 miesiącach od przechorowania, nawet na zwykłej kasetce wyraźnie się odznacza. Lekarz rodzinny rozkłada ręce, bo NFZ nie przewiduje takiej ścieżki - dla osób, które zachorowały i izolowały się we własnym zakresie, a nie pobiegły z tym od razu do szpitala.

Niestety z punktu widzenia prawno-organizacyjnego, jeśli nie było pobranego wymazu i nie ma dodatniego wyniku, wówczas choroby nie było i nie można uzyskać dokumentu "ozdrowieńca".
Nie można uzyskać takiego dokumentu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi