Jak mogę uzyskać dokument z informacją, że jestem ozdrowieńcem?

Jak otrzymać dokument "ozdrowieńca", jeśli badanie potwierdzające zakażenie koronawirusem wykonano we własnym zakresie i nie weszło w system? Poziom przeciwciał jest stosunkowo wysoki, po 2 miesiącach od przechorowania, nawet na zwykłej kasetce wyraźnie się odznacza. Lekarz rodzinny rozkłada ręce, bo NFZ nie przewiduje takiej ścieżki - dla osób, które zachorowały i izolowały się we własnym zakresie, a nie pobiegły z tym od razu do szpitala.

Niestety z punktu widzenia prawno-organizacyjnego, jeśli nie było pobranego wymazu i nie ma dodatniego wyniku, wówczas choroby nie było i nie można uzyskać dokumentu "ozdrowieńca".
Nie można uzyskać takiego dokumentu.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi