Jak lekarz ocenia wynik badania rezonansem magnetycznym?

Mam pytanie odnośnie rezonansu magnetycznego całego ciała. Wyczytałam, że podczas tego badania jest wykonywane ponad 2000 zdjęć i moje pytanie, czy radiolog przegląda wszystkie te zdjęcia w celu sporządzenia opisu czy komputer "wyrzuca" podejrzane zmiany i tylko te są oceniane przez radiologa?

Lekarz ocenia całość badania, wszystkie zdjęcia. Opisanie tak obszernego badania jest czasochłonne.
Radiolog ogląda wszystkie zdjęcia, jest to bardzo obszerne badanie i relatywnie drogie - wymaga dużo pracy od lekarza opisującego
lekarz patrzy na zdjęcia i opisuje je
Lekarz patrzy na każde zdjęcie i opisuje
Radiolog przegląda całe badanie.
Ocenie podlegają wszystkie wykonane zdjęcia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3581
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi