Jak interpretować wyniki TK klatki piersiowej?

Witam, dziś odebrałam wyniki TK klatki piersiowej z kontrastem. Oto opis. Mam wizytę za 2 miesiące. Czy mam się bać? Zwłóknienia w szczytach płuc. Obustronnie rozsiane głownie obwodowe i przyopłucnowe guzki wielkości 3- 4 mm. Niewielkie rozsiane przyopłucnowe zwłóknienia. W segmencie.1/2L i 6 P przyopłucnowe zwłóknienia. Miaż prawidłowo upowietrzniony. Bez zmian patologicznych. Jamy opłucnowej wolne. Pień płucny i tt . Płucne nieposzerzone o prawidłowym przebiegu. W worku nie stwierdzono płynu patologicznego. Węzły chłonne śródpiersia i wnęki płucne niepowiekszone.. co to oznacza? Czy 2 miesiące mogę czekać na wizyte? Nigdy nie paliłam , bardzo higieniczny i sportowy tryb zycia .przeszłam cowid 1, 5 roku temu w domu . Mam 70 lat Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Interpretacja wyniku musi uwzględniać całość obrazu klinicznego-powód, dla którego badanie było zlecane, ocenę wyników dotychczas wykonywanych badań, obecny stan pacjenta, ewentualne nieprawidłowości w badaniu fizykalnym. Najlepiej, aby wynik interpretował lekarz zlecający badanie, ma bowiem możliwość uwzględnienia w/w elementów.
Zapraszam na konsultacje, poszerzymy wywiad chorobowy i w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny w Krakowie Lekarz rodzinny w Częstochowie Lekarz rodzinny we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z