Jak interpretować wyniki krzywej cukrowej?

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyników krzywej cukrowej 3-punktowej 75g glukozy w 24 tc. Na czczo - 81 mg/dl Po godzinie - 140 mg/dl Po 2 godzinach - 120 mg/dl Czy mam powód do zmartwień czy wyniki są w normie?

Wynik tego badania należy omówić z lekarzem prowadzącym ciążę. Nawet jeśli wynik znajduje się w granicach normy powinien on zostać zinterpretowany i odnotowany w karcie ciąży przez lekarza prowadzącego.
Interpretacja wyniku pozostaje w gestii lekarza ginekologa prowadzącego Pani ciążę.
Wyniki są prawidłowe, natomiast proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10730
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+107
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi