Jak długo ważne są wyniki i zdjęcia kręgosłupa dla neurochirurga?

Mama ma wizytę u neurochirurga w połowie lipca i posiada wyniki oraz zdjęcia kręgosłupa, które zostały zrobione w październiku. Czy musi zrobić kolejne zdjęcia, czy te z października będą jeszcze ważne?

Na konsultację należy zabrać posiadane wyniki badań, przy czym aktualność zachowują badania obrazowe (kwestię innych wyników, np. bad.lab. należałoby omówić z lek. kierującym na konsultację-on ocenia zasadność powtórzenia badań).
Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W zależności od przyczyny konsultacji badania te mogą być wystarczające lub mogą wymagać powtórzenia. Jeśli od czasu wykonania badań doszło do istotnej zmiany w stanie zdrowia, doszło do pojawienia się nowych objawów, progresji lub remisji choroby wskazane może być wykonanie badania kontrolnego przed konsultacją.
Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Neurolog w Bielsku-Białej Neurolog w Katowicach Neurolog w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Warszawie Chirurg w Katowicach Chirurg w Dąbrowie Górniczej Chirurg w Bielsku-Białej Chirurg w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z