Jak długo ważne są wyniki i zdjęcia kręgosłupa dla neurochirurga?

Mama ma wizytę u neurochirurga w połowie lipca i posiada wyniki oraz zdjęcia kręgosłupa, które zostały zrobione w październiku. Czy musi zrobić kolejne zdjęcia, czy te z października będą jeszcze ważne?

Na konsultację należy zabrać posiadane wyniki badań, przy czym aktualność zachowują badania obrazowe (kwestię innych wyników, np. bad.lab. należałoby omówić z lek. kierującym na konsultację-on ocenia zasadność powtórzenia badań).
Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W zależności od przyczyny konsultacji badania te mogą być wystarczające lub mogą wymagać powtórzenia. Jeśli od czasu wykonania badań doszło do istotnej zmiany w stanie zdrowia, doszło do pojawienia się nowych objawów, progresji lub remisji choroby wskazane może być wykonanie badania kontrolnego przed konsultacją.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi