Jak długo przyjmować antykoncepcję w celu zatrzymania miesiączki?

Od 11 dni mam krwawienie miesiączkowe, pan doktor ginekolog po badaniu i zrobieniu USG przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, których nigdy wcześniej nie zażywałam i powiedział, że to na zatrzymanie krwawienia, po dwóch dniach brania tych środków dalej występuje krwawienie. Mam 43 lata, nie rodziłam dziecka, po raz pierwszy mam tak długie krwawienie przy czym nie jest zbyt obfite, ale towarzyszy mu zmęczenie, osłabienie i ból w okolicach macicy, jajników. Moje pytanie jest takie: jak długo mam biernie czekać, czy jeszcze kilka dni czy może pójść do innego lekarza ginekologa, bo lekarz który mi to zalecił jest w tej chwili niedostępny?

Jest szereg leków, które można zastosować w opisywanej przez Panią sytuacji i praktycznie żaden z nich nie daje natychmiastowego efektu. Jeśli krwawienie pomimo leczenia jest obfite oraz towarzyszą mu inne dolegliwości to zasadna jest powtórna konsultacja ginekologiczna. Jeśli krwawie jest bardzo obfite to należy zgłosić się bezpośrednio do szpitala.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia miesiączkowania w Warszawie Zaburzenia miesiączkowania w Bielsku-Białej Zaburzenia miesiączkowania w Krakowie Zaburzenia miesiączkowania w Katowicach Zaburzenia miesiączkowania w Dąbrowie Górniczej Zaburzenia miesiączkowania w Gliwicach Zaburzenia miesiączkowania we Wrocławiu Zaburzenia miesiączkowania w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi