Jak dawkować kwas foliowy przy staraniach o ciążę?

Witam. Proszę uprzejmie o odpowiedź, jak dawkować kwas foliowy przy staraniach o ciążę? Dziękuję bardzo.

W okresie starań o ciążę rekomendowaną dawką jest dawka 0,4mg kwasu foliowego na dobę, ale - dawkowanie kwasu foliowego powinno być dobrane indywidualnie dla każdej pacjentki, z uwzględnieniem wielu czynników. Warto więc umówić wizytę u ginekologa, który dobierze dla Pani odpowiednią suplementację.
Podstawową dawką suplementacyjną jest 0,4mg kwasu foliowego na dobę. Dawkę tę warto uzupełnić o metylowane formy kwasu foliowego.
Podstawowa dawka zakłada brak innych wskazań do stosowania wyższych dawek, które w określonych przypadkach mogą być wielokrotnie wyższe. Proszę pamiętać iż niezależnie od suplementowanej dawki należy dbać o zbilansowaną dietę bogatą w kwas foliowy.
W razie wątpliwości czy konieczności dobrania indywidualnej dawki skonsultować proszę się z ginekologiem.
Zwykle suplementujemy dawką 0,4mg / dobę - lub stosuje preparaty złożone - zapraszam na konsultacje, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Katowicach Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z