Jak dalej postępować po przytrzaśnięciu palca?

W pracy przytrzasnęłam sobie końcówkę małego palca u ręki. Byłam na pogotowiu, zostało zrobione zdjęcie RTG, które nie wykazało złamania. Został mi usunięty krwiak spod paznokcia. Jednak minęły dwa dni, a nie jestem w stanie wyprostować tego palca, jest on cały czas w jednej pozycji, dodatkowo dochodzi mrowienie tego palca oraz sporadycznie palca obok. Czy powinnam znowu się udać do lekarza - jeżeli tak do jakiego, do ortopedy? Czy możliwe, że potrzebne będzie jakieś usztywnienie albo ingerencja chirurgiczna? Na pogotowiu nie przekazano mi informacji co dalej, wydawałoby się, że to nic poważnego, ale problem cały czas mi doskwiera.

Zalecam udać się na konsultację do fizjoterapeuty. Podczas uderzenia poza uszkodzeniem miejscowym mogło dojść do uszkodzenia okolicznych tkanek. Jeśli badanie nie wykazało złamania możliwe, że przyczyną ograniczonego zakresu ruchu są tkanki miękkie. Zabieg terapii manualnej powinien pomóc w takiej sytuacji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi