Intensywna miesiączka przy lekach na endometriozę

18 dni temu podczas badaniu ginekologa dowiedziałam się, że mam endometriozę - na podstawie wywiadu, standardowego badania oraz USG. W ramach leczenia dostałam lek Vansil 1 tabletka dziennie. Po wzięciu tabletki zazwyczaj czyje się lekko pijana, zauważyłem też ciągły głód oraz puchnięcie dłoni i palców. Tabletki miałam zacząć brać od razu w dniu wypisania recepty żeby jak najszybciej zacząć działać. To było mniej więcej 5 dni przed miesiączką. Z tymi objawami poszłam do ginekologa po 12 dniach brania tabletek. Zgłosiłam też, że spóźnia mi się miesiączka i mam mocne bóle brzucha oraz krzyża. Usłyszałam, że brak miesiączki jest jest normalny, mogą wystąpić lekkie plamienia. Od 3 dni mam intensywna miesiączkę. Wizytę kontrolną mam za 2 tygodnie. Czy objawy, które mam są normalne?
Proszę się skontaktować z lekarzem prowadzącym.
O powyższych objawach proszę poinformować ginekologa podczas wizyty kontrolnej.
nalezy wykonac badanie usg
o w/w objawach należy poinformować lekarza na kontroli.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi