Hemoroidy 4 stopnia, jak się wypróżniać?

Moje pytanie dotyczy hemoroidów 4 stopnia, jak się wypróżniać? Problemy z podcieraniem, gdyż wszytko boli, a palec nawet nie chce się przecisnąć poprzez opuchnięte guz. Hemoroidy już bardzo ciężko wkłada się z powrotem do odbytu i jest przy tym wiele bólu. Jestem umówiony z lekarzem za tydzień dopiero, dotychczas inny lekarz dał mi dwie maści, które miały pomoc, ale żadnych rezultatów po tygodniu nie widać.

Można zastosować środki przeczyszczające, żeby konsystencja stolca była płynna i nie potęgowała dolegliwości bólowych
należy stosować środki typu Duphalac lub Lactulosa

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi