Guzki tarczycy - jak załatwić operację?

Choroba tarczycy - 3 razy biopsja wykazuje guzki w okolicy cieśni, unaczynienie mieszane, lity, obraz mikroskopowy niejednoznaczny, przemawia za atypią o nieokreślonym znaczeniu. Kategoria III AUS wg. Bethesda. Wynik badania: do rozważenia usunięcie zmiany. Pytanie jak załatwić operację /zabieg/ tej zmiany i gdzie?
Proszę zwrócić się do lekarza rodzinnego celem wystawienia skierowania do szpitala na oddział chirurgiczny.
Lekarz rodzinny/endokrynolog mogą wystawić skierowanie.
Z wynikiem badania biopsji tarczycy należy sie zwrócić do endokrynologa celem omówienia wynku badania i kompleksowej oceny czynności tarczycy i oceny progresji zmian guzkowych przed ostateczna kwalifikacja do zabiegu operacyjnego
lekarz rodzinny wypisze skierowanie
Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego i on wystawi skieorwanie do szpitala i poleci ośrodki specjalizujace sie w danej dziedzinie na danym terenie.
endokrynolog lub lekarz POZ wystawi skierowanie
Lekarz rodzinny kieruje operację wydając skierowanie do szpitala.
Należy umówić się na wizytę do Poradni Chirurgicznej, w której lekarz podejmie decyzję odnośnie kwalifikacji do operacji.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi