Guzki tarczycy - jak załatwić operację?

Choroba tarczycy - 3 razy biopsja wykazuje guzki w okolicy cieśni, unaczynienie mieszane, lity, obraz mikroskopowy niejednoznaczny, przemawia za atypią o nieokreślonym znaczeniu. Kategoria III AUS wg. Bethesda. Wynik badania: do rozważenia usunięcie zmiany. Pytanie jak załatwić operację /zabieg/ tej zmiany i gdzie?
Proszę zwrócić się do lekarza rodzinnego celem wystawienia skierowania do szpitala na oddział chirurgiczny.
Lekarz rodzinny/endokrynolog mogą wystawić skierowanie.
Z wynikiem badania biopsji tarczycy należy sie zwrócić do endokrynologa celem omówienia wynku badania i kompleksowej oceny czynności tarczycy i oceny progresji zmian guzkowych przed ostateczna kwalifikacja do zabiegu operacyjnego
lekarz rodzinny wypisze skierowanie
Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego i on wystawi skieorwanie do szpitala i poleci ośrodki specjalizujace sie w danej dziedzinie na danym terenie.
endokrynolog lub lekarz POZ wystawi skierowanie
Lekarz rodzinny kieruje operację wydając skierowanie do szpitala.
Należy umówić się na wizytę do Poradni Chirurgicznej, w której lekarz podejmie decyzję odnośnie kwalifikacji do operacji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi