Dziecko mimo potrzeby nie chce korzystać z nocnika lub toalety. Czy to zapalenie pęcherza?

Syn (33 miesiące) od kilku dni woła siku, lecz za każdym razem odmawia żeby usiąść na nocniku bądź toalecie. W międzyczasie woła, że boli go brzuch, w okolicy pępka. W trakcie uciskania i dotykania brzuszka nie okazuje, żeby odczuwał ból. Zastanawiam się czy to nie zapalenie pęcherza. Ma apetyt, dużo pije, oddaje stolec i mocz, rozpiera go energia. I nie ma temperatury. Czy syn może symulować czy powinnam się martwić, że to zapalenie pęcherza?
mogą być to objawy zapalenia pęcherza moczowego.
Proszę wykonać badanie ogólne moczu oraz badanie moczu na posiew z antybiogramem. Będzie to badanie rozstrzygające, które pozwoli na wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Należy zgłosić się do lekarza osobiście.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4310
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi