Dziecko mimo potrzeby nie chce korzystać z nocnika lub toalety. Czy to zapalenie pęcherza?

Syn (33 miesiące) od kilku dni woła siku, lecz za każdym razem odmawia żeby usiąść na nocniku bądź toalecie. W międzyczasie woła, że boli go brzuch, w okolicy pępka. W trakcie uciskania i dotykania brzuszka nie okazuje, żeby odczuwał ból. Zastanawiam się czy to nie zapalenie pęcherza. Ma apetyt, dużo pije, oddaje stolec i mocz, rozpiera go energia. I nie ma temperatury. Czy syn może symulować czy powinnam się martwić, że to zapalenie pęcherza?
mogą być to objawy zapalenia pęcherza moczowego.
Proszę wykonać badanie ogólne moczu oraz badanie moczu na posiew z antybiogramem. Będzie to badanie rozstrzygające, które pozwoli na wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Należy zgłosić się do lekarza osobiście.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi