Dyskomfort i zapracia

Co robić w przypadku gdy przez 4 dni rano wypróżniałam się luźno bez większych objawów, a teraz tak jakbym miała zaparcie i dyskomfort na brzuchu.
Niezbędne jest dokładne zebranie wywiadu lekarskiego, a więc zalecam konsultację lekarską. Niezastąpione byłoby w Pani przypadku badanie fizykalne, badania dodatkowe, w tym np. USG jamy brzusznej, a więc wizyta osobista u lekarza. Odnosząc się do terminu, którego użyła Pani w pytaniu : z definicji zaparcie to utrudniona lub też nieczęsta (rzadsza niż 2 razy w tygodniu) defekacja. Przyczyn w/w dolegliwości może być wiele, do częstych należą np.: spożycie ciężkostrawnego posiłku, czy zatrucie pokarmowe, niemniej jednak tak jak wyżej napisałem, pełna diagnoza wymaga konsultacji z lekarzem.
Niewielkie zmiany rytmu wypróżnień są normalne i zależą od wielu czynników np. spożywanego pokarmu, pracy, stresu. Jeżeli pojawiają się niepokojące objawy lub zmiany są nietypowe należy zgłosić się do lekarza.
zmiany rytmu wypróżnień bywają u pacjentów i nie są czymś chorobowym jeśli jednak utrzymują się w czasie staja się przewlekłe należy skontaktować się z lekarzem.
W przypadku utrzymujących się dolegliwości proszę skontaktować się z lekarzem. Doraźnie można zastosować preparaty OTC.
Zastosować czopek glicerynowy, jeśli nie pomoże to wskazana konsultacja lekarska.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi