Dyskomfort i zapracia

Co robić w przypadku gdy przez 4 dni rano wypróżniałam się luźno bez większych objawów, a teraz tak jakbym miała zaparcie i dyskomfort na brzuchu.
Niezbędne jest dokładne zebranie wywiadu lekarskiego, a więc zalecam konsultację lekarską. Niezastąpione byłoby w Pani przypadku badanie fizykalne, badania dodatkowe, w tym np. USG jamy brzusznej, a więc wizyta osobista u lekarza. Odnosząc się do terminu, którego użyła Pani w pytaniu : z definicji zaparcie to utrudniona lub też nieczęsta (rzadsza niż 2 razy w tygodniu) defekacja. Przyczyn w/w dolegliwości może być wiele, do częstych należą np.: spożycie ciężkostrawnego posiłku, czy zatrucie pokarmowe, niemniej jednak tak jak wyżej napisałem, pełna diagnoza wymaga konsultacji z lekarzem.
Niewielkie zmiany rytmu wypróżnień są normalne i zależą od wielu czynników np. spożywanego pokarmu, pracy, stresu. Jeżeli pojawiają się niepokojące objawy lub zmiany są nietypowe należy zgłosić się do lekarza.
zmiany rytmu wypróżnień bywają u pacjentów i nie są czymś chorobowym jeśli jednak utrzymują się w czasie staja się przewlekłe należy skontaktować się z lekarzem.
W przypadku utrzymujących się dolegliwości proszę skontaktować się z lekarzem. Doraźnie można zastosować preparaty OTC.
Zastosować czopek glicerynowy, jeśli nie pomoże to wskazana konsultacja lekarska.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi