Dyskomfort i zapracia

Co robić w przypadku gdy przez 4 dni rano wypróżniałam się luźno bez większych objawów, a teraz tak jakbym miała zaparcie i dyskomfort na brzuchu.
Niezbędne jest dokładne zebranie wywiadu lekarskiego, a więc zalecam konsultację lekarską. Niezastąpione byłoby w Pani przypadku badanie fizykalne, badania dodatkowe, w tym np. USG jamy brzusznej, a więc wizyta osobista u lekarza. Odnosząc się do terminu, którego użyła Pani w pytaniu : z definicji zaparcie to utrudniona lub też nieczęsta (rzadsza niż 2 razy w tygodniu) defekacja. Przyczyn w/w dolegliwości może być wiele, do częstych należą np.: spożycie ciężkostrawnego posiłku, czy zatrucie pokarmowe, niemniej jednak tak jak wyżej napisałem, pełna diagnoza wymaga konsultacji z lekarzem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Zapytaj lekarza
Wpisz treść swojego pytania
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
169
Pytań zadanych
przez pacjentów
80
Odpowiedzi
udzielonych przez lekarzy
18
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi