Dolegliwości żołądkowe, ból, odbijanie, czasami pieczenie. Jak sobie z nimi radzić?

Dzień dobry, w listopadzie 2019 podejrzewano u mnie gastritis. Miesiąc później zrobiłam gastroskopię i lekarz nie stwierdził choroby. Przez jakiś czas nie miałam dolegliwości żołądkowych. W czerwcu na migreny lekarz polecił mi Saridon. Okazało się, że mam nietolerancję na ten lek w postaci wymiotów i nudności. Po tym incydencie lekarz przepisał mi Pantoprazol, szczerze nie czułam po nim wielkiej różnicy. Od tego czasu po zjedzeniu cięższych potraw, wypiciu kawy, zjedzenia np. surówki z dodatkiem chrzanu czuję przez kilka dni dyskomfort w żołądku, ból, odbijanie, czasami pieczenie. Zrobiłam domowy test w kierunku helikobakter - wyszedł ujemny. Jak sobie radzić z tymi dolegliwościami? Czy powinnam zrobić jakieś badania?
Wszystko zależy od Pani wieku i stanu zdrowia - zapraszam na wizytę.
Należy zgłosić się do gastrologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi