Dolegliwości żołądkowe, ból, odbijanie, czasami pieczenie. Jak sobie z nimi radzić?

Dzień dobry, w listopadzie 2019 podejrzewano u mnie gastritis. Miesiąc później zrobiłam gastroskopię i lekarz nie stwierdził choroby. Przez jakiś czas nie miałam dolegliwości żołądkowych. W czerwcu na migreny lekarz polecił mi Saridon. Okazało się, że mam nietolerancję na ten lek w postaci wymiotów i nudności. Po tym incydencie lekarz przepisał mi Pantoprazol, szczerze nie czułam po nim wielkiej różnicy. Od tego czasu po zjedzeniu cięższych potraw, wypiciu kawy, zjedzenia np. surówki z dodatkiem chrzanu czuję przez kilka dni dyskomfort w żołądku, ból, odbijanie, czasami pieczenie. Zrobiłam domowy test w kierunku helikobakter - wyszedł ujemny. Jak sobie radzić z tymi dolegliwościami? Czy powinnam zrobić jakieś badania?
Wszystko zależy od Pani wieku i stanu zdrowia - zapraszam na wizytę.
Należy zgłosić się do gastrologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi