Do jakiego specjalisty się udać w przypadku problemów z wypróżnieniem?

Jestem kobietą i mam 24 lata. Od dłuższego czasu mam problem z prawidłowym wypróżnieniem. Oddaję stolec może raz w tygodniu i to bardzo małą ilość. Zauważyłam też, że w moim organizmie jest bardzo dużo wody, której nie potrafię się pozbyć. Ponadto od kilku dni mam spuchnięte kostki u nóg. Staram się jeść w miarę regularnie, piję dużo wody. Do jakiego specjalisty powinnam się kierować oraz co mogę zrobić już na cito?

Wskazana wizyta u lekarza poz/internisty, który po zbadaniu Pani zleci niezbędną diagnostykę (zarówno w zakresie badań laboratoryjnych, obrazowych, jak i ew. potem konsultacji).
Proszę wykonać podstawowe badania u lekarza rodzinnego a następnie zgłosić się do specjalistów nefrologii i gastroenetrologii
Zacząć od wizyty u lekarza POZ
do lekarza gastroenterologa lub proktologa
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi