Do jakiego specjalisty się udać w przypadku problemów z wypróżnieniem?

Jestem kobietą i mam 24 lata. Od dłuższego czasu mam problem z prawidłowym wypróżnieniem. Oddaję stolec może raz w tygodniu i to bardzo małą ilość. Zauważyłam też, że w moim organizmie jest bardzo dużo wody, której nie potrafię się pozbyć. Ponadto od kilku dni mam spuchnięte kostki u nóg. Staram się jeść w miarę regularnie, piję dużo wody. Do jakiego specjalisty powinnam się kierować oraz co mogę zrobić już na cito?

Wskazana wizyta u lekarza poz/internisty, który po zbadaniu Pani zleci niezbędną diagnostykę (zarówno w zakresie badań laboratoryjnych, obrazowych, jak i ew. potem konsultacji).
Proszę wykonać podstawowe badania u lekarza rodzinnego a następnie zgłosić się do specjalistów nefrologii i gastroenetrologii
Zacząć od wizyty u lekarza POZ
do lekarza gastroenterologa lub proktologa
Do lekarza internisty

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi