Do jakiego specjalisty mogę się udać w celu zdiagnozowania spadku energii?

Od kilku miesięcy mam problem z brakiem energii. Libido praktycznie spadło do 0. Mam 23 lata, dziś mija miesiąc odkąd rzuciłem całkowicie alkohol i papierosy, wysypiam się, w miarę zdrowo jem (codziennie owoce, itp). Kupiłem też kompleks witamin, ale nic to nie daje. Co mam robić? Do jakiego lekarza iść? Jakie badania wykonać? Nie wiem jaki lekarz zajmuje się spadkiem energii, motywacji itd.

Problem jest złożony i może wymagać interdyscyplinarnego podejścia. Proponuję jednak rozpocząć diagnostykę od podstawowych badań, a w zależności od ich wyników poszerzać w kierunku obserwowanych nieprawidłowości. Spadek libido, energii, motywacji może mieć szereg przyczyn metabolicznych, endokrynologicznych czy psychicznych.
Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego/internisty. Lekarz zbierze dokładnie wywiad medyczny, zbada Pana i wdroży diagnostykę, a w oparciu o pierwsze wyniki badań i powyższe elementy wizyty będzie ustalał kolejne kroki diagnostyczne, w tym też niezbędne konsultacje.
Zachęcam do kontroli ogólnego stanu zdrowia i lekarza rodzinnego lub internisty. Jeśli badania będą ok,, możliwe podłożem opisanych problemów jest stres, problemy - może Pan wtedy skonsultować się z psychologiem.
Należy zacząć od porady u lekarza rodzinnego.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, on pokieruje dalej diagnostykę i wdroży leczenie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Lekarz rodzinny w Gliwicach Internista w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi