Dlaczego występuje krwawienie po użyciu wibratora?

Kupiłam wibrator (około 9 cm). Podczas używania nic mnie nie bolało. Po użyciu też nic mnie nie boli, jednakże po paru godzinach pojawiło się krwawienie. Na początku była to taka większa plama, a teraz tylko pojawiają się małe krople krwi na wkładce (intensywność krwawienia się zmniejszyła). Czy jest spora szansa, że to się zagoi i przestanie krwawić? Także jeszcze nie mam 100% pewnosci czy nie jestem w ciąży, ponieważ po odstawieniu tabletek tydzień temu nie pojawila mi się miesiączka, a to krwawienie jest zbyt skąpe, by była to miesiączka. Dlatego chciałabym się także dowiedzieć, czy jeśli byłabym w ciąży to czy takie zranienie nie spowoduje poronienia lub jakiegoś problemu z zarodkiem? 

Zacznę odpowiadać na Pani pytania od końca:
1) niewielki uraz szyjki czy pochwy podczas używania wibratora czy innego stosunku nie zwiększa ryzyka poronienia czy uszkodzenia zarodka.
2) wątpliwości w zakresie ciąży najłatwiej będzie rozwiązać wykonując test ciążowy lub badanie beta-hcg z krwi.
3) plamienie czy drobne krwawienie po stosunku może wynikać z urazu pochwy lub szyjki macicy, jeśli będzie się powtarzało należy umówić wizytę u ginekologa. Warto też wykonać aktualne badanie cytologiczne celem wykluczenia zmian w obrębie szyjki macicy, które mogą być przyczyną krwawień i plamień. Ewentualnym krwawieniom i plamieniom można się również przyjrzeć pod kątem zaburzeń hormonalnych.
krwawienie wynika z urazu szyjki macicy. Zalecam też konsultacje w gabinecie u ginekologa
używanie wibratora nie zwiększa ryzyka poronienia, celem wykluczenia lub potwierdzenia ciąży należy wykonać test ciążowy lub badanie bhcg, zalecam udac sie na wizytę

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi