Dlaczego podczas głębszego wiercenia zęba odczuwam ból po podaniu podwójnej dawki znieczulenia?

Byłam dzisiaj u dentysty podano mi dwie dawki znieczulenia i cały czas odczuwałam ból podczas głębszego wiercenia. Prawdopodobnie lekarz dotarł do miazgi i wtedy odczuwałam bardzo duży ból i dyskomfort. Założył mi lekarstwo na trzy miesiące i powiedział, że jest to próba wyleczenia zęba, żeby nie leczyć go kanałowo, natomiast moje pytanie brzmi dlaczego podczas głębszego wiercenia odczuwam ból po podaniu tak dużej dawki znieczulenia? Gdy doktor włożył lekarstwo i dociskał opatrunek odczułam w tamtym momencie bardzo duży ból. Czy to miazga daje takie bodźce bólowe? Dodam, że ząb jest z bardzo dużym ubytkiem próchnicowym i czy zawsze w takim przypadku trzeba wiercić tak głęboko w zębie?

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Stomatolog w Warszawie Stomatolog w Dąbrowie Górniczej Stomatolog w Katowicach Stomatolog w Bielsku-Białej Stomatolog w Gliwicach Stomatolog w Krakowie Stomatolog w Częstochowie Stomatolog w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4533
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12264
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z