Dlaczego pękają kąciki ust?

Mam problem z pękającymi kącikami ust. Stosowałem różne maści i nic nie pomaga. Problem trwa już około miesiąca. Pęknięcia kącików ust maleją na jakiś czas, po czym później znowu się pojawiają.

W pierwszej kolejności warto uzupełnić ewentualne niedobory witamin głównie z grupy B. Jeśli problem się utrzymuje pomimo suplementacji konieczna będzie wizyta lekarska i dalsza diagnostyka.
Z uwagi na nawracający charakter zmian i brak poprawy po leczeniu miejscowym, wskazana wizyta u lekarza w celu zebrania z Panem dokładnego wywiadu i skierowania na niezbędne badania diagnostyczne przed wdrożeniem ew.leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi