Dlaczego odczuwam gniecenie i mrowienie kręgosłupa po wyleczeniu złamania?

Kilka miesięcy temu podczas skoku na bungee doznałem złamania piątego kręgu kręgosłupa piersiowego. Przez 4 miesiące chodziłem w gorsecie ortopedycznym. Przeszedłem kilka kontroli i prześwietleń, lekarze pozwolili mi zdjąć gorset. Podczas kontroli lekarz pytał, czy coś boli, ale odpowiadałem, że nie gdyż ból był minimalny. Jednak cały czas w miejscu złamania odczuwam jakby gniecenie, mrowienie, czasem szpilki. Podczas ostatniej kontroli lekarze przybili pieczątkę o zakończeniu leczenia i dostałem skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Kazali mi dalej rozmawiać z lekarzem od rehabilitacji, ale z nim też się nie dogadałem, bo mówiłem, że nie boli. Przepisał mi 10 dni ćwiczeń na kręgosłup. Nigdy wcześniej nie próbowałem się schylać, jednak podczas próby skłonu poczułem w miejscu złamania wyraźne gniecenie, mrowienie, kłucie. Na koniec rehabilitacji próbowałem odezwać się do pielęgniarki (rehabilitantki), prosząc o kolejną rozmowę z lekarzem. Jednak ona kazała mi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Czy takie odczucie w miejscu złamania jest normalne?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi