Dlaczego jestem ciągle rozdrażniona od czasu porodu 1,5 roku temu?

Od kiedy urodziłam dziecko 1,5 roku temu, ciągle jestem rozdrażniona, sfrustrowana, często smutna i płacząca. Mam wybuchy złości, krzyczę, a potem żałuję. Dziecko było bardzo wyczekiwane, staraliśmy się 7 lat. Ciąża po leczeniu niepłodności. Pierwsze objawy złego samopoczucia zauważyłam na końcówce ciąży, ale wiązałam to z obawą o jej rozwiązanie. Potem było już tylko gorzej. Ciągły brak snu, brak pomocy, złe samopoczucie. Dziecko od samego początku bardzo płakało. Nie dało się odłożyć. Często płakałam razem z nim, obwiniałam się, że jestem złą matką. Przez 1,5 roku nic się nie zmienia. Moje samopoczucie i samoocena jest równa zeru. Brak mi cierpliwości. Ciągle wybucham i krzyczę z błahych powodów. Mąż jest za granicą, ja jestem sama z dzieckiem dzień w dzień 24h. Nie mam czasu dla siebie, ze wszystkim muszę radzić sobie sama i chciałabym to robić ze spokojem i opanowaniem.

Proszę zwrócić się po pomoc do psychologa i/lub psychiatry, pomogą Pani poradzić sobie z tymi wszystkimi emocjami. Dodatkowo, jeśli czasie ostatniego 1,5 roku nie było wykonywanych badań laboratoryjnych, to warto je wykonać, z uwzględnieniem również oceny czynności tarczycy
Nowa sytuacja jaką jest wychowywanie dziecka, chroniczne zmęczenie i brak ze strony bliskich osób mogą być przyczyną odczuwanych przez Panią dolegliwości. Proszę jednak umówić wizytę u lekarza celem ustalenia, czy nie nakładają się na to jakieś dodatkowe czynniki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1817
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi