Dlaczego jestem ciągle rozdrażniona od czasu porodu 1,5 roku temu?

Od kiedy urodziłam dziecko 1,5 roku temu, ciągle jestem rozdrażniona, sfrustrowana, często smutna i płacząca. Mam wybuchy złości, krzyczę, a potem żałuję. Dziecko było bardzo wyczekiwane, staraliśmy się 7 lat. Ciąża po leczeniu niepłodności. Pierwsze objawy złego samopoczucia zauważyłam na końcówce ciąży, ale wiązałam to z obawą o jej rozwiązanie. Potem było już tylko gorzej. Ciągły brak snu, brak pomocy, złe samopoczucie. Dziecko od samego początku bardzo płakało. Nie dało się odłożyć. Często płakałam razem z nim, obwiniałam się, że jestem złą matką. Przez 1,5 roku nic się nie zmienia. Moje samopoczucie i samoocena jest równa zeru. Brak mi cierpliwości. Ciągle wybucham i krzyczę z błahych powodów. Mąż jest za granicą, ja jestem sama z dzieckiem dzień w dzień 24h. Nie mam czasu dla siebie, ze wszystkim muszę radzić sobie sama i chciałabym to robić ze spokojem i opanowaniem.

Proszę zwrócić się po pomoc do psychologa i/lub psychiatry, pomogą Pani poradzić sobie z tymi wszystkimi emocjami. Dodatkowo, jeśli czasie ostatniego 1,5 roku nie było wykonywanych badań laboratoryjnych, to warto je wykonać, z uwzględnieniem również oceny czynności tarczycy
Nowa sytuacja jaką jest wychowywanie dziecka, chroniczne zmęczenie i brak ze strony bliskich osób mogą być przyczyną odczuwanych przez Panią dolegliwości. Proszę jednak umówić wizytę u lekarza celem ustalenia, czy nie nakładają się na to jakieś dodatkowe czynniki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi