Diagnostyka neurologiczna - jakie to badanie i jakie kroki powinienem podjąć?

Zalecono mi wykonanie badania MRI ośrodkowego układu nerwowego, ale nie wiem czy to chodzi o rezonans głowy? Nie mogę nigdzie znaleźć takiego badania. A drugie zalecenie to diagnostyka neurologiczna, której też nie mogę nigdzie znaleźć - czy mam to rozumieć jako wizyta u neurologa i rozmowa z nim o moim problemie?

Wszystkie wątpliwości co do charakteru zlecanej diagnostyki są do rozwiania przez lekarza, który tę diagnostykę zlecił - zalecenia powstały bowiem w oparciu o zgłaszane przez Pana dolegliwości i przeprowadzone badanie fizykalne.
MRI ośrodkowego układu nerwowego to potocznie rezonans głowy .Badanie MRI, czyli rezonans magnetyczny głowy, to bardzo dokładne narzędzie diagnostyczne umożliwiające ocenę struktur mózgu." Diagnostyka neurologiczna" to konsultacja u neurologa, w tym wywiad, badanie neurologiczne, rozpoznanie i leczenie.
zalecam wizytę u neurologa i poszerzenie diagnostyki

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi