2022-06-09

Diagnostyka neurologiczna - jakie to badanie i jakie kroki powinienem podjąć?

Zalecono mi wykonanie badania MRI ośrodkowego układu nerwowego, ale nie wiem czy to chodzi o rezonans głowy? Nie mogę nigdzie znaleźć takiego badania. A drugie zalecenie to diagnostyka neurologiczna, której też nie mogę nigdzie znaleźć - czy mam to rozumieć jako wizyta u neurologa i rozmowa z nim o moim problemie?

Wszystkie wątpliwości co do charakteru zlecanej diagnostyki są do rozwiania przez lekarza, który tę diagnostykę zlecił - zalecenia powstały bowiem w oparciu o zgłaszane przez Pana dolegliwości i przeprowadzone badanie fizykalne.
MRI ośrodkowego układu nerwowego to potocznie rezonans głowy .Badanie MRI, czyli rezonans magnetyczny głowy, to bardzo dokładne narzędzie diagnostyczne umożliwiające ocenę struktur mózgu." Diagnostyka neurologiczna" to konsultacja u neurologa, w tym wywiad, badanie neurologiczne, rozpoznanie i leczenie.
zalecam wizytę u neurologa i poszerzenie diagnostyki
Powyższe badanie wymaga skierowania - lekarz, który będzie je wystawiał określi dokładnie o jakie badanie chodzi. Proszę dopytać go także o zakres diagnostyki neurologicznej.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Neurolog w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Katowicach Neurolog w Bielsku-Białej Neurolog w Warszawie Neurolog w Częstochowie Neurolog w Gliwicach Neurolog w Krakowie Neurolog we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5045
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z