Czy zmiana tabletek na plastry jest kontynuacją antykoncepcji?

Zmieniłam stosowanie leków antykoncepcyjnych. Wcześniej przez rok stosowałam tabletki microgynon21, postanowiłam je zmienić na plastry. Po zakończeniu opakowania tabletek odczekałam 7 dni, w których pojawiało się krwawienie, a następnie nakleiłam plaster w dniu, w którym powinnam zażyć nową tabletkę z nowego opakowania. Lekarz informował mnie, że można tak, bo to kontynuacja. Jestem jednak zaniepokojona bo w poniedziałek przyklejam trzeci plaster, cały czas współżyje, a na ulotce przeczytałam że stosowanie plastrów powinno zacząć się w pierwszym dniu wystąpienia krwawienia. Nie wiem jak to odnosi się do tego jeśli jestem cały czas w kontynuacji hormonalnej antykoncepcji. Proszę o odpowiedz, bo bardzo się denerwuje czy jestem chroniona.
Wprawdzie moja odpowiedź będzie przeterminowana, ale dla podniesienia świadomości ogólnej chciałbym ją zamieścić. Teoretycznie wystarczyłoby zbadać poziomy FSH i AMH, ale... ciąża po 35 roku życia jest ciążą podwyższonego ryzyka. Dobrzy byłoby taki pomysł skonsultować z ginekologiem-położnikiem. Dobrze, jeśli zgodzi się taką ciążę poprowadzić. Może jednak chcieć taki pomysł "wybić z głowy" - zdrowie pacjentki może nie pozwalać na zajście w ciążę lub donoszenie ciąży. Może też uważać, że ciąża pogorszy przebieg chorób aktualnie występujących u pacjentki. Paniom decydującym się na późną ciążę przede wszystkim doradzam rozmowę z lekarzem, który miałby ciążę prowadzić - poziom hormonów, to nie jest kwestia pierwszoplanowa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2807
Pytań zadanych
przez pacjentów
7016
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi