Czy zmiana tabletek na plastry jest kontynuacją antykoncepcji?

Zmieniłam stosowanie leków antykoncepcyjnych. Wcześniej przez rok stosowałam tabletki microgynon21, postanowiłam je zmienić na plastry. Po zakończeniu opakowania tabletek odczekałam 7 dni, w których pojawiało się krwawienie, a następnie nakleiłam plaster w dniu, w którym powinnam zażyć nową tabletkę z nowego opakowania. Lekarz informował mnie, że można tak, bo to kontynuacja. Jestem jednak zaniepokojona bo w poniedziałek przyklejam trzeci plaster, cały czas współżyje, a na ulotce przeczytałam że stosowanie plastrów powinno zacząć się w pierwszym dniu wystąpienia krwawienia. Nie wiem jak to odnosi się do tego jeśli jestem cały czas w kontynuacji hormonalnej antykoncepcji. Proszę o odpowiedz, bo bardzo się denerwuje czy jestem chroniona.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi